2012 m. rugsėjo 17 d., pirmadienis

Įmonės steigimas: Užregistruokite domeną gyvybiškai svarbu

Įmonės steigimas susideda iš daugelio žingsnių. Vienas iš jų – domenas. Užtikrinti tinkamą domeno vardą dabar yra beveik taip pat svarbu, kaip ir nusipirkti įmonės pavadinimą. Jūsų domeno vardas – tai įmonės (  pavadinimas internete. Jame, kaip ir vizitinėse kortelėse, skambės Jūsų firmos pavadinimas. Štai kodėl verta apgalvoti visus galimus variantus, be to, kaip jis veiks paieškos sistemose.

Užregistruoti domeną yra paprasta. Domenų svetainėje (pavyzdžiui, http://www.domenai.lt/) galite naudodami paiešką patikrinti visus laisvus domenus. Kai susirandate patinkantį ir tinkantį Jūsų įmonei, tiesiog turite pateikti užsakymą ir užpildyti apmokėjimo formą. Domenai gali būti registruojami įvairiam laikotarpiui, paprastai tai daroma 1-10 metų. Kai domenas užregistruotas, Jums tereikia susieti jį su svetaine ir serveriu, kuriame ji talpinama.

Į ką verta atsižvelgti renkantis domeną?
  • Galite peržvelgti raktažodžius. Ištirkite, ko žmonės ieško dažniausiai. Akivaizdu, jog dauguma ieškos, pavyzdžiui, „vartai Vilniuje“ negu „Vardenio/Pavardenio vartai“. Naudojant raktinius žodžius domene, tai padės pritraukti daugiau lankytojų.
  • Rinkitės trumpą domeną. Kaip išsirinkti tinkamą domeną galite rasti čia.
  • Venkite naudoti brūkšnius. Jie padaro domeną sunkiau įsimenamą ir yra panašūs į šlamštą (spam).
  • Prieš perkant domeno vardą, įveskite jį į paieškos sistemą Google ir peržiūrėkite rezultatus. Jeigu atrandate internetinę svetainę su labai panašiu pavadinimu, tuomet rinkitės kitokį domeną.

2012 m. liepos 23 d., pirmadienis

3 priežastys, kodėl jauni žmonės neturėtų pradėti savo verslo

Atrodo, kad pastaruoju metu daugelis gyvena tuo pačiu požiūriu – jauni žmonės neturėtų švaistyti savo energijos imdamiesi tradicinių darbų, bet turėtų pradėti savo verslą  ir susikurti darbo vietą ne tik sau, bet ir kitiems. Dauguma skatinančių tokį požiūrį mato tai kaip jaudinančią naujojo kapitalizmo erą. Tačiau kad ir kaip viliojamai visa tai skambėtų, ar verta jauniems žmonėms rizikuoti pradedant savo verslą? Ne.

3 priežastys, kodėl jaunuoliai neturėtų pradėti savo verslo

Pirmiausia, ko gero, Jums nepasiseks. Net 30-40% subankrutuoja jau pačioje pradžioje, nes yra nesėkmingi, dar daugiau nei 50% kompanijų patiria bankrotą 5 metų laikotarpyje.
Labai gali būti, jog Jūs turite įvairių skolų ir paskolų, kurias reikia sumokėti. Ar tikrai galite sau leisti pradėti naują verslą net tokiu atveju, jei labai tikėtina, jog Jums nepasiseks? Juk tai reiškia papildomas išlaidas ir skolas.
Jeigu Jums nepasiseks ir Jūs turėsite gauti naują darbą, labai tikėtina, kad tai padaryti bus tikrai sunku, nes Jūs neturėsite realios darbo patirties. Gali būti, jog grįšite į dar prastesnę poziciją nei prieš pradėdami verslą.

Jeigu baigėte mokyklą ar universitetą ir niekaip negalite susirasti darbo, tuomet pradėti savo verslą gali būti ir nebloga investicija. Juolab, jei turite galimybę gauti tam tikrą paramą, palaikymą ir patarimų. Tačiau nepamirškite, jog jeigu jau žaidžiate šią rusišką ruletę, visuomet turėkite plačiai atmerktas akis ir būkite pasiruošę blogiausiam.

Įmonės steigimas


2012 m. gegužės 25 d., penktadienis

Būkite unikalus gyvenimo aprašyme!


Būti unikaliam šiandien – matyti ir suprasti, ką reiškia būti kitoje „pokalbio“ pusėje –šiek tiek pasikeitė. Viena iš pamokų, kuri kol kas vis dar sunkokai „limpa“ prie manęs – tai išmokti paleisti. Tai galbūt šiek tiek skamba kaip terapijos seansas, tačiau ką aš turiu galvoje taip kalbėdamas apie darbo paieškas?
Turėtumėte susilaikyti nuo bereikalingo savo darbo aprašymo išplėtimo, kiekvienos detalės aprašymo. Pažvelkite į savo patirtį ir atsikratykite to, kas nereikalinga. Jūs turite atsirinkti ir išsirinkti.
Pagalvokite: koks Jūsų gyvenimo aprašymo tikslas? Man, kaip ir daugeliui, tai yra pagrindinis įrankis sudominti skaitytoją, kad jis panorėtų į pokalbį pakviesti būtent mane. Tai yra ir Jūsų tiklas: būti pakviestam į interviu, kur Jūs galite palikti ilgalaikį įspūdį. Dauguma darbdavių ieško labai konkrečių gyvenimo aprašymų, kurie padėtų suprasti, ar verta kandidatą kviesti į pokalbį dėl darbo. O tai sukuria „raktiniai žodžiai“ – akronimai, frazės, pramonės terminai, kuriuos jie atpažįsta per pirmas penkias sekundes.
Pareigybių aprašymai yra puikus raktinių žodžių šaltinis, kai Jūs esate tas, kuris ieško darbo. Pripažinkite, jog dažniausiai tą patį CV siunčiate kelioms įmonėms, tačiau tikrai verta sugaišti truputį laiko ir paskaitinėti, ko reikia konkrečiai pareigybei ir įmonei. Taip Jūs galėsite išsiųsti tikrai tinkamą gyvenimo aprašymą.
Kai darbdavys perskaito pagrindinius kriterijus, tuomet jis dažniausiai atkreipia dėmesį į kai kuriuos labiau pašalinius dalykus – kokio dydžio įmonėse dirbote, kokius turite sugebėjimus ir patirtį bendravime, už ką buvote atsakingas įvairiuose darbuose ir ar Jums tikrai yra skirtumas, Jūs būsite pasamdytas ar ne. Atkreipkite dėmesį, ar Jūsų gyvenimo aprašymas tikrai atsako į visus šiuos klausimus.
Informaciją pateikė firma „Indigroup“, užsiimanti profesionalia personalo paieška. Daugiau informacijos rasite apsilankę internetiniame tinklalapyje www.indigroup.lt.
Sėkmės!

2012 m. gegužės 24 d., ketvirtadienis

Profesionalus darbuotojas – įmonės sėkmė

Profesionalus darbuotojų kolektyvas – viena iš itin sėkmingos įmonės paslapčių. Kiekvienas darbdavys siekia, kad jo darbuotojai būtų profesionalūs, tinkamai atliktų savo darbą ir stengtųsi tobulėti. Tačiau kaip atrasti tokį darbuotoją? Sakysite, kad tai beveik tas pats, kas ieškoti adatos šieno kupetoje? Galbūt, jeigu to imsitės pats. Tačiau situacija gali greitai pasikeisti, jei šį darbą paliksite savo srities specialistams. Vieni iš tokių – Indigroup“.


„Indigroup“ specialistai teikia profesionalias personalo paieškos ir atrankos paslaugas. Priešingai nei daugelis kitų įmonių, „Indigroup“ neteikia dešimties skirtingų paslaugų, tačiau tai ir yra pagrindinė jų profesionalumo bei sėkmės paslaptis – siauras paslaugų spektras leidžia susikoncentruoti ties viena sritimi ir įgyvendinti ją visu 100%.

Tik pagalvokite, kiek laiko sutaupysite, kai Jums nereikės užsiimti darbuotojų paieška! „Indigroup“ pagal darbdavio nurodytus kriterijus, atlikdami įvairius testus ir apklausas, atrenka keletą tinkamiausių kandidatų, iš kurių darbdavys išsirenka tinkamiausią. Be to, kiekvienam atliktam darbui „Indigroup“ suteikia garantiją, todėl įdarbinę vieną iš pasiūlytų kandidatų, neliksite „ant ledo“.

Visą informaciją apie teikiamas paslaugas rasite apsilankę internetiniame tinklalapyje www.indigroup.lt.

Sėkimingas verslo pradėjimas - planuokite įmonės veiklą

Verslo pradėjimas – labai svarbus žingsnis Jūsų gyvenime. Prieš pradėdami dėlioti pirmuosius žingsnelius verslo sferoje, turite padaryti daug sprendimų ir apmąstymų.


Jau išsirinkote sau tinkamiausią verslo formą? Tuomet pats laikas pradėti planuoti visą veiklą žingsnelis po žingsnelio! Nuo sėkmingo verslo pradėjimo Jus skiria vos aštuoni nedideli laipteliai, kuriuos turite įveikti.

Pirmasis – misija, vizija ir vertės ataskaita. Pagalvokite, dėl kokių dalykų Jūsų įmonė bus prisimenama. Pabandykite atsakyti į šiuos klausimus: kodėl žmogus turėtų rinktis būtent Jūsų siūlomą prekę ar paslaugą? Ir apskritai – kas bus Jūsų klientas? Galite pabandyti atsakyti sau į šiuos klausimus raštu atskirais nuosekliais sakiniais arba kurpti bendrą minčių kratinį, kuriame vėliau atrasite aukso vertų žodžių.

Antrasis laiptelis – vizijos suformulavimas arba iliuzija, ką Jūsų įmonė turėtų pasiekti per 5 ar daugiau metų. Paprastai tai yra neilgas pareiškimas, kuriame atsakote į tokius klausimus: kas dabar atrodo galbūt ir neįmanoma Jūsų įmonei, tačiau ateityje, remiantis įgyjama patirtimi, stiprybe, ištekliais bus nesunkiai pasiekiama? Ar vizija yra sudėtinga ir aiški? Jei ne, tuomet padarykite ją tokia.

Trečias dalykas, kurį turite atlikti – apibrėžti savo vertybes vertybių ataskaitoje. Jūsų įmonės kultūra priklausys nuo vertybių, kurias įtrauksite į savo strateginį planą. Užrašykite žodžius, kurie apibūdina Jūsų norimas turėti įmonėje vertybes – atsižvelgimas į kliento poreikius, paslaugus, aukštos kokybės aptarnaujantis personalas, vientisumas, kompetencija, kūrybiškumas ir daugelis kitų.

Ketvirta – nustatykite savo įmonės stpriąsias puses. Ką Jūsų kompanija atliks nepriekaištingai? Galbūt tai susiję su teikiamomis paslaugomis, produktais ar darbuotojais? Stiprybių sąrašas turėtų būti sudarytas iš maždaug 1-5 punktų. Tai svarbūs elementai, į kuriuos verta investuoti ir juos skatinti.

Priešingai nei ketvirtame žingsnelyje, penktajame turite surašyti savo įmonės galimus trūkumus. Ką galėtumėte padaryti geriau? Tai turi būti sąrašas, sudarytas iš 3-5 punktų apie dalykus, kuriuos norėtumėte ateityje vis tobulinti.

Šešta ir septinta pakopos – tai neilgi sąrašai, sudaryti iš 1-4 punktų. Šeštajame rašote, kokios Jūsų įmonės galimybės, septintajame – išorės grėsmes. Kuriant šeštąjį ir septintąjį žingsnius, Jums reikės apsvarstyti galimus geriausius ir blogiausius scenarijus, galinčius susiklostyti Jūsų įmonės veikloje, kuriuos sukuria aplinkos veiksniai: verslo aplinkos pokyčiai (politinius, teisinius, socialinius, techninius), pramonės pasikeitimai (nauji konkurentai, alternatyvūs produktai ar paslaugos Jūsiškiams), rinkos pokyčiai (jos augimas, mažėjimas, naujos atsiradimas), o galbūt kažkas nutinka su Jūsų konkurentais (bankrutuoja, kokios jų stiprybės ir silpnosios vietos).

Paskutinis, bet tikrai ne mažiausiai svarbus yra aštuntasis žingsnis. Remdamiesi savo misijos ir vizijos aprašymais, atsakykite į šiuos ir panašius klausimus: kaip Jūs pasieksite savo viziją būdami dabartinėje vietoje (esami produktai/paslaugos, žmonės, ištekliai, aplinka ir kt.)? Ką turite padaryti norėdami įgyvendinti savo viziją dar šiandien? Tuomet peržvelkite savo silpnybių sąrašą. Ar trukdo šie dalykai labiau išplėtoti ir turėti didesnį pelną nešantį verslą? Kaip juos būtų galima išspręsti? Galbūt rasti tinkamiems sprendimams ir apsisaugoti nuo klaidų reikalingas strateginis planas?

Kai įvykdote visus šiuos punktus, iškyla kitas nemažiau painus klausimas: kokie dokumentai reikalingi norint įsteigti įmonę?

Šaltinis: www.finansusprendimai.lt

2012 m. balandžio 23 d., pirmadienis

Koks amžius tinkamiausias verslo pradėjimui?

Praeitą savaitę skaičiau vieno ekonomisto straipsnį, kuris mane kaip reikiant nustebino. Jame buvo tikinama, kad verslo pradėjimas – tikrai ne jauno žmogaus žaidimas, todėl jį pradėti reikėtų maždaug amžiaus viduryje. Vidurkis – 39 metai.

Tyrimai rodo, kad amžius dažnai būna privalumas. Vieno universiteto atliktais tyrimais, tinkamiausias amžius pradėti verslą yra 39 metai. Tyrime verslininkai, pradėję verslą virš 50 metų, buvo dvigubai sėkmingesni nei jaunesni negu 25 ir 60–ečiai buvo dvigubai sėkmingesni nei verslininkai, nesulaukę 20.

Žinoma, galima drąsiai teigti, jog tokia nuomonė buvo tikrai šališka (pagrindiniai žmonės, kurie tai įtakojo – Markas Zuckerbergas ir Billas Gatesas), nes tiesiog norima mus priversti galvoti, kad jauni žmonės yra nepajėgūs turėti savo verslą ir nesunkiai bus išstumti iš rinkos. Tai – viena iš priežasčių, kodėl daugelis nesiryžta rizikuoti. Tačiau aš atlikau greitą ir neformalią apklausą su savo partneriais ir rastais ankstesnių apklausų rezultatais. Maždaug 50% žmonių, kurie kūrė savo verslą, buvo 30 metų; jie pasiskirstė su panašiais kiekiais 20 ir 40 metų amžiaus žmonių:



Tačiau čia aš nepasidaviau ir nusprendžiau pasirausti giliau –pasižiūrėti ir internetinių kompanijų įkūrėjų amžių, kuris pasiskirstė taip:


Kaip matome, dažnai ne viskas, ką skelbia garsios kompanijos, yra tiesa.

Informaciją pateikė firma „Finansų sprendimai“. Ji teikia kokybiškas įmonių steigimo Kaune ir visoje Lietuvoje paslaugas. Daugiau informacijos ir naudingų patarimų rasite apsilankę tinklalapyje www.finansusprendimai.lt

2012 m. balandžio 20 d., penktadienis

Nauja įmonė lengvai ir greitai


Niekam ne paslaptis, kad nuosavo verslo steigimas – ne pats lengviausias darbas, kuris reikalauja daug kantrybės. Ir finansų. Todėl tikrai retas gali pats susitvarkyti su visomis iškylančiomis verslo steigimo problemomis. Tačiau visur galite rasti pagalbininką. Šįkart jis – įmonė „Finansų sprendimai“.

Firma teikia visas paslaugas, kokių tik gali prireikti naujos įmonės steigimui. „Finansų sprendimai“ padės įsteigti bet kokios verslo organizavimo formos įmones – UAB, AB, IĮ, VšĮ ir kt. Jeigu Jums trūksta žinių įmonės steigimo klausimais, specialistai siūlo profesionalias konsultacijas, kurių metu galėsite išspręsti visus Jus neraminančius klausimus. O štai jei jau esate nusprendę, kokios įmonės norite, tiesiog palikite visą darbą „Finansų sprendimams“: jie įsteigs Jūsų įmonę vos per kelias dienas! Neturite įstatinio kapitalo? Ne problema, nes firmos specialistai suformuos jį už Jus.

Jeigu norite įmonės itin greitai, galite ją turėti vos per pusvalandį – „Finansų sprendimai“ siūlo įsigyti jau esamą įmonę su visais dokumentais už patrauklią kainą.

Firma turi savo buveines Kaune (Savanorių pr. 192-311) ir Vilniuje (Žalgirio g. 92, 4a), tačiau paslaugas teikia visoje Lietuvoje. Kaip? Firmos specialistai pagal Jūsų pasirinktą verslo formą paruošia visus dokumentus ir išsiunčia juos elektroniniu ar įprastu paštu (kaip Jums patogiau), pridėdami detalias instrukcijas su įmonės steigimo etapais.

Visą informaciją, kainas ir teikiamas paslaugas rasite apsilankę firmos internetiniame tinklalapyje www.finansusprendimai.lt.

2012 m. balandžio 4 d., trečiadienis

Kodėl būtent UAB? UAB steigimo link!

Ko gero, net nereikia sakyti, koks svarbus žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime yra savo verslo pradėjimas. Tai – ne tik naujas gyvenimo etapas, bet apskritai lyg naujos egzistencijos pradėjimas. Tačiau kaip dažnai suabejojate, kokią verslo formą pasirinkti? Juk jų yra ne viena ir ne dvi, o norisi kuo mažesnės rizikos. Jeigu planuojate ateityje plėsti savo verslą, tuomet pradėkite jį ne vieni ir steikite Uždarąją akcinę bendrovę!

Kodėl būtent UAB? Todėl, kad ji yra viena iš mažai rizikingų verslo formų. Tačiau prieš ką nors sprendžiant, apžvelkime UAB požymius.

Statusas – juridinis asmuo.
Steigėjų skaičius – ne daugiau kaip 250.
Akcininkų/narių skaičius – ne daugiau kaip 250.
Įmonės įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 10 000Lt.
Valdymas – visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba, administracijos vadovas.
Veikla neapibrėžta – gali būti bet kokia, nedraudžiama įstatymo.

Kartais ne tik UAB steigimas, bet ir kitų verslo formų registravimas gali būti sudėtingas dalykas, atimantis daug laiko ir jėgų. Tuo tikslu galite kreiptis į šios srities specialistus – Finansų sprendimai. Specialistai ne tik suteiks profesionalias konsultacijas, bet , Jums pageidavus, galės sutvarkyti visus įmonės steigimui reikalingus dokumentus nuo A iki Z, o Jūs tuo tarpu galėsite užsiimti svarbesniais reikalais. Pavyzdžiui, kad ir kurti strategijas būsimam verslui!

2012 m. kovo 29 d., ketvirtadienis

UAB, IĮ, VįĮ steigino kainos


Kiekvienam, norinčiam pradėti savo verslą, labai svarbu įsteigti savo įmonę už kuo mažesnes išlaidas – juk retas, kuris pradeda verslininkauti turėdamas didelę pinigų sumą.

Jeigu svarstote, ar verta imtis pačiam viso steigimo dokumentų tvarkymo, turėtumėte palyginti kainos ir laiko santykį su galima pagalba. Trumpai tariant nuspręsti, kas Jums labiau tinka: ar pigesnis ir greitesnis variantas yra viską daryti pačiam, ar vertėtų kreiptis į tokias paslaugas teikiančią įmonę.


Viena iš tokių įmonių – UAB „Finansų sprendimai“. Firma siūlo nemokamas konsultacijas.
Įmonių steigimo paslaugas teikia itin palankiomis kainomis:
UAB steigimasnuo 949Lt.
IĮ steigimasnuo 563Lt.
VšĮ steigimas863Lt.
Asociacijos steigimasnuo 967Lt.

Kitų įmonių rūšių steigimas – pagal individualų susitarimą.

Be to, „Finansų sprendimai“ įsteigs įmonę vos per dvi dienas! Sutikite, kainos ir laiko santykis tikrai puikus. Tad kam eiti sunkesniu keliu, jei galima rinktis lengvesnį? Firma turi padalinius Kaune ir Vilniuje, o paslaugas internetu teikia visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos rasite apsilankę internetinėje svetainėje www.finansusprendimai.lt

2012 m. kovo 28 d., trečiadienis

UAB steigimas greitai!

Nuosavo verslo pradėjimas – rimtas reikalas, todėl turėtumėte apskaičiuoti ir apmąstyti kiekvieną smulkmeną. Vienas iš itin svarbių punktų apmąstymuose – verslo organizavimo forma. Jei planuojate steigti įmonę ne vienas, be to, didelė rizika Jums ne prie širdies, tuomet patartina rinktis Uždarąją akcinę bendrovę.

Reikėtų išsiaiškinti, kokių dokumentų Jums reikės steigiant UAB:
  • Pavadinimas, vieta, veiklos rūšis.
  • Tikslai ir charakteristika.
  • Įstatinis kapitalas, akcijos, jų kiekis, kaina.
  • Akcininkų teisės ir pareigos.
  • Pelno pasidalijimas.
  • Valdymo organai, jų sudėtis, kompetencija, klausimų sprendimo eiliškumas.
  • Veiklos nutraukimo sąlygos.

Šioje verslo organizavimo formoje pranašumai paprastai nusveria trūkumus. Vis dėl to, UAB steigimas dažnai gali tapti gana ilgu procesu, kuris atims daug brangaus laiko ir jėgų. Tam tikslui į pagalbą galite pasitelkti įmonių steigimo profesionalus – įmonės Finansų sprendimai specialistus. Jie ne tik suteiks Jums profesionalias konsultacijas, bet ir padės įsteigti įmonę arba netgi padarys tai už Jus greitai ir profesionaliai.

2012 m. kovo 26 d., pirmadienis

Įmonių steigimas Vilniuje


Niekam ne paslaptis, jog įmonės steigimas – ilgas ir sudėtingas procesas. Ne tik dėl to, kad turite atidžiai viską apsvarstyti, bet ir dėl didelio kiekio dokumentų, kuriuos sutvarkyti tikrai nėra taip lengva, kaip gali atrodyti: juk turite sugaišti daug laiko ir išleisti nemažą kiekį pinigų, kol nuvažiuojate į visas reikiamas įstaigas, pasisamdote notarą, buhalterį ir kt.


Tačiau šitą ilgą procesą galite palengvinti ir pagreitinti kreipdamiesi į įmonių steigimo paslaugas teikiančias įmones. Jos sutvarkys visus reikalingus dokumentus, o Jūs tuo tarpu galėsite užsiimti kitais reikalais. Tai Jums padės kur kas kokybiškiau išnaudoti savo laiką.

Viena iš tokių įmonių, galinčių Jums padėti – UAB „Finansų sprendimai“. Įmonės specialistai ne tik Jums suteiks nemokamas konsultacijas įmonės steigimo klausimais, bet ir už nedidelę kainą sutvarkys visus reikiamus dokumentus vos per dvi dienas! Pačiam to padaryti per tokį trumpą laiką neįmanoma. Juolab – padaryti viską teisingai. „Finansų sprendimai“ įsikūrę Vilniaus mieste, Žalgirio g. 92, 4a. Jeigu norite daugiau sužinoti apie įmonės teikiamas paslaugas, apsilankykite internetinėje svetainėje www.finansusprendimai.lt. Tegul įmonės steigimas būna lengvas!

2012 m. kovo 22 d., ketvirtadienis

Finansų patarėjai


UAB „Finansų sprendimai“ – tai specialistai, kurie padės Jums įsteigti įmonę greitai ir kokybiškai! Firma sutvarkys visus dokumentus, susijusius su įmonės steigimu ir suteiks kokybiškas nemokamas konsultacijas iškilusiais klausimais.


„Finansų sprendimai“ teikia ne tik įmonių steigimo paslaugas. Specialistai siūlo taip pat ir įmonių pertvarkymo, įmonių pirkimo-pardavimo, antspaudų gamybos, archyvų ir dokumentų tvarkymo paslaugas. Taip pat galite įsigyti firmos sukurtą buhalterinės apskaitos programą  „Centas“, kuri gerokai palengvins apskaitos darbus Jūsų įmonėje.

UAB „Finansų sprendimai“ įsikūrusi Lietuvos sostinėje Vilniuje adresu Žalgirio g. 92, 4a ir Kaune Savanorių pr. 192-311. Visas firmos teikiamas paslaugas, jų kainą bei naudingą informaciją rasite internetinėje svetainėje www.finansusprendimai.lt.

2012 m. kovo 20 d., antradienis

Įmonių steigimo privalumai ir trūkumai

Kiekviena verslo organizavimo forma turi savo bruožus. Tačiau jų tiek daug, kad dažnai galima lengvai susipainioti dokumentų ir valdymo tinkluose. Taigi, kuo pasižymi dažniausiai steigiamos įmonės?

UAB ir AB. Labai panašios tarpusavyje verslo organizavimo formos. Skiriasi tik kai kurie aspektai – UAB yra labiau ribota. Pagrindiniai skirtumai:
  • UAB steigėjas sprendžia, kiek, kam kokių akcijų parduoti, tuo tarpu AB – viešas akcijų pasirašymas (skelbiant masinės informacijos priemonėse).
  • UAB finansinės analizės neprivalo skelbti viešai, AB – privalo.
  • AB akcininkų skaičius neribojamas, UAB – ne daugiau kaip 250. UAB įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 10 000Lt, AB – 150 000Lt.

Įsteigimo dokumentas – bendrovės įstatai. Juose numatoma:
  • Pavadinimas, veikla, veiklos rūšis.
  • Tikslai ir AB/UAB charakteristika.
  • Įstatinis kapitalas, akcijos, jų kaina ir kiekis.
  • Akcininkų teisės ir pareigos.
  • Pelno pasidalijimas.
  • Valdymo organai, jų sudėtis, kompetencija, klausimų sprendimo eiliškumas.
  • Veiklos nutraukimo sąlygos.

Po registravimo įgyjamos juridinio asmens teisės ir galima išleisti akcijas.

. Individuali įmonė turi neribotą turtinę atsakomybę, kas reiškia, kad už ją atsakote visu savo turtu. Individualios įmonės – labai paplitusi verslo organizavimo forma, nes nereikalauja didelių lėšų ir pasirengimo. Pagrindiniai privalumai:
  • Lankstumas ir mobilumas.
  • Nesudėtingas likvidavimo procesas.
  • Kaip mažos įmonės, jos naudojasi mokesčių lengvatomis.
  • Kaip vienintelis savininkas, turite visišką veiksmų laisvę.
  • Nesudėtinga buhalterinė apskaita.
  • Greiti sprendimai.

Trūkumai:
  • Didelis rizikos laipsnis (kalbant apie veiklą).
  • Rizika asmeniniu turtu.
  • Nepakankamos lėšos plėstis, bankai nenoriai duoda kreditus.
  • Savininkas nėra specialistas visose srityse (gamyba, prekyba, marketingas), todėl dažnai priima ne pačius geriausius sprendimus.
  • Sunku gauti pelningus užsakymus iš valstybės (nelabai žinoma firma).


VšĮ. Tai verslo nesiekianti firma ar organizacija, kurią įsteigia valstybės ar savivaldybės įstaigos, taip pat pavieniai fiziniai asmenys visuotiniais tikslais. Veiklos, kuriomis negali užsiimti VšĮ, numatytos LR įstatyme. Turi ribotą civilinę atsakomybę. Dokumentai, reikalingi VšĮ steigimui:
  • Prašymas įregistruoti juridinių asmenų registre.
  • Steigimo sutartis.
  • Įstatai (keletas egzempliorių).
  • Patalpų, kuriose bus įkurta VšĮ, savininko sutikimas.
  • Steigiamojo susirinkimo protokolas ir jo priedai.
  • Dokumentai, kurie patvirtina duomenis apie VšĮ steigėjus.

Priklausomai nuo įmonės veiklos pobūdžio, gali būti reikalingi kai kurie papildomi dokumentai.

Nemažai naudingos informacijos apie įmonės steigimą rasite firmos „Finansų sprendimai“, teikiančios įmonių registravimo paslaugas, internetinėje svetainėje www.finansusprendimai.lt ir Swedbank tinklalapyje.

2012 m. kovo 19 d., pirmadienis

Įmonės steigimas Kaune


Nuosavo verslo pradėjimas – rimtas ir atsakingas žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime. Deja, pradėti jį žengti taip pat nėra lengva – kad ir kaip tvirtai apsisprendę būtumėte pradėti verslininkauti, tenka susitvarkyti tokias dideles krūvas dokumentų, kad kartais tai ima atrodyti neįgyvendinama. Tačiau ne veltui sakoma, jog nėra padėties be išeities – galite kreiptis į įmonių steigimo paslaugas teikiančias įmones: jos padės Jums šiuo sudėtingu klausimu.


Viena iš tokių įmonių – „Finansų sprendimai“. Įmonės specialistai padės Jums įsteigti įmonę Kaune greitai ir lengvai! Firmos specialistai Jums siūlo nemokamas konsultacijas įmonės steigimo, verslo rūšies pasirinkimo klausimais, o įmonę už nedidelę kainą įsteigia vos per dvi dienas! Ko gero, patiems padaryti kažką panašaus būtų sunkiai įmanoma.

Įmonė „Finansų sprendimai“ įsikūrusi Kauno mieste Savanorių pr. 192-311, tad galite bet kada užsukti! Jei domina visos įmonės teikiamos paslaugos, galite užsukti į „Finansų sprendimų“ internetinį tinklalapį www.finansusprendimai.lt, o susidomėję galėsite susisiekti telefonu ar elektroniniu paštu. Pasirūpinkite savimi, kol „Finansų sprendimai“ pasirūpins Jūsų įmone!

2012 m. kovo 13 d., antradienis

Naujos įmonės steigimas: Kokią formą rinktis?

Naujos įmonės steigimas – rimtas dalykas, kuriuo kiekvienas gali užsiimti tik po ilgų apsvarstymų ne tik apie savo verslo idėją, bet ir jo organizavimo formą. Galbūt Jums geriausiai tiktų Uždaroji akcinė bendrovė, o gal pradžiai geriau rinktis nedidukę individualią įmonę? Kad būtų lengviau išsirinkti, apžvelkime populiariausias įmonių rūšis.

Individuali įmonė. Verslo organizavimo forma, kai yra neribota turtinė atsakomybė. Trumpai tariant, nesėkmės atveju Jūs rizikuojate ne tik į įmonę investuotais pinigais, bet ir asmeniniu turtu. Tačiau Individuali įmonė turi ir nemažai privalumų, tokių kaip lankstumas, mobilumas, jos nevaržo griežtas teisinis reguliavimas, mažas įstatinis kapitalas, turite visišką veiksmų laisvę, kadangi esate vienintelis savininkas, nesudėtinga buhalterinė apskaita, greitas ir lengvas likvidavimas.

Akcinė bendrovė. Ribotos turtinės atsakomybės įmonės. Akcinės bendrovės savininkų skaičius neribojamas, įstatinis kapitalas – ne mažiau nei 150 000Lt, nedidelė rizika, įmonės egzistavimo laikotarpis neribojamas savininkų gyvenimo trukme. Be to, patys akcininkai tiesiogiai nedalyvauja valdyme, o tam tikslui samdo patyrusius specialistus.

Uždaroji akcinė bendrovė. Taip pat ribotos turtinės atsakomybės įmonės. Tačiau priešingai nei AB, čia akcininkų skaičius yra ribojamas – jų gali būti ne daugiau nei 250, taigi savininkų skaičius taip pat negali viršyti 250. Įstatinis kapitalas – ne mažesnis kaip 10 000Lt; akcininkai taip pat tiesiogiai valdyme nedalyvauja – tuo užsiima profesionalai, kas užtikrina kokybę. Paprastai tiek UAB, tiek AB privalumai nusveria trūkumus.

Kad nesugaištumėte daug brangaus laiko steigdami įmonę, galite kreiptis į specialistus, kurie padarys tai už Jus! Pavyzdžiui, firmos „Finansų sprendimai“ profesionalai gali ne tik suteikti konsultacijas iškilusiais klausimais, bet ir padėti įsteigti įmonę arba sutvarkyti viską nuo pradžios iki galo!

2012 m. kovo 7 d., trečiadienis

Įmonės steigimas Kaune

Įmonės steigimas – nemenkas galvos skausmas. Krūvos dokumentų, nuolatinis bėgiojimas iš vienos vietos į kitą, daugybė susitikimų... Taip ir raiteliu be galvos galima tapti! O kad netaptumėte tokiu, laikas susimąstyti apie pagalbininkus. Ypač, jei pradedate nuosavą verslą pirmą kartą.

Ne paslaptis, jog pastaruoju metu visi tarsi užsikrėtę VšĮ ir UAB steigimu. Kodėl? Juk šios įmonės – vienos iš tokių, kurioms tikrai reikia nemažai dokumentų.

UAB steigiama dėl to, kad sukelia mažiau rizikos: neribota turtinė atsakomybė, nedidelis įstatinis kapitalas (10 000Lt), be to, ją galite steigti su draugais, todėl tai dar labiau palengvina situaciją. Juk ne veltui yra posakis – „Dvi galvos geriau nei viena“.

Tuo tarpu Viešosios įstaigos steigimas nesiekia pelno ar asmeninių tikslų. Galbūt Jūs norite pagerinti visuomenės savišvietą naujomis, Lietuvoje dar nesančiomis knygomis, o gal norite sumažinti valkataujančių gyvūnų kiekį? Žinoma, tai – sunkus, bet labai naudingas darbas.

Tačiau kaip kievienam mokiniui reikalinga mokytoja, taip ir Jums pravers specialistas, kuris turi sukaupęs tikrai nemažai patirties šioje srityje. Vienu iš tokių gali tapti UAB Finansų sprendimai. Firma, teikianti įmonių steigimo paslaugas, leis Jums pamiršti, ką reiškia nuolatinis skubėjimas, nervingumas dėl to, kad nieko nespėjate ar nežinia.  „Finansų sprendimai“ teikia savo paslaugas tiek Kaune, tiek ir kituose miestuose, esančiuose netoli Lietuvos laikinosios sostinės.

Pagalba – sėkmingai verslo pradžiai!

2012 m. kovo 5 d., pirmadienis

Juridinis ar fizinis asmuo

Kuriant savo verslą, dažnai būna labai sunku išsirinkti tinkamą jo organizavimo formą – žmonės tiesiog pasimeta tarp daugybės terminų. Žinoma, vis tik yra keletas, pasirenkamų dažniausiai – tai Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) ir Individuali įmonė (IĮ). O kuri palankesnė Jums? 

Individuali įmonė. Tai viena iš populiariausių verslo organizavimo formų Lietuvoje, kuri yra nesudėtinga ir, palyginti su kitomis, itin nebrangi. Ji turi juridinio asmens statusą, todėl savininkas turi teisę į visą uždirbtą pelną, bet nesėkmės atveju jis atsako visu savo turtu. Tai yra bene pagrindinis šios verslo formos trūkumas. 

Uždaroji akcinė bendrovė. Taip pat juridinis asmuo. Jos akcijomis negali būti viešai prekiaujama (jų negali įsigyti pašaliniai žmonės, priešingai nei AB). Įkurdami UAB, Jūs nerizikuojate savo asmeniniu turtu, kas yra labai didelis privalumas, mat nesėkmės atveju iš Jūsų nebus atimtos paskutinės kojinės. Tačiau bendrovės įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis nei 10 000Lt, joje negali būti daugiau nei 250 akcininkų. 

Abu atvejai yra gana rizikingi. Individualioje įmonėje yra galimybė netekti savo turto, be to, vienam pradėti yra labai sunku. Šiuo atžvilgiu UAB yra pranašesnė, juk ne veltui sakoma: „Dvi galvos geriau nei viena“. Tačiau čia rizikuojate likti nesuprastas, gresia konfliktai su kitais akcininkais.

2012 m. vasario 29 d., trečiadienis

Įmonės registravimas: Žingsniai įmonės registravimo link

Nusprendėte įkurti nuosavą verslą? Puikus sprendimas, bet jis tuo pačiu reikalauja ir daug atsakomybės, kantrybės bei žinių. Ir kalbu ne tik apie įmonės valdymą: juk viskas turi pradžią. Taigi pirmas Jūsų galvos skausmas bus įmonės registravimas.

Gerai, jei tai Jūs darote nebe pirmą kartą, tuomet tikrai nesusidursite su problemomis. O jei Jums ši sritis visiškai nauja? Štai keletas pagalbininkų, kurie tikrai pravers!

Pirmiausia, JAR atmintinė. Paklausite, kas tai? Nieko sudėtingo: tai juridinio asmens registravimo atmintinė. Apsilankę „Registrų centro“ internetinėje svetainėje, rasite JAR atmintinę: turėsite atsakyti vos į du paprastus klausimus apie Jūsų steigiamą įmonę ir gausite viską nuo A iki Z – kaip steigti įmonę, kokie dokumentai reikalingi ir t.t.

Taigi atmintinė Jums tikrai pravers. O pačiame procese gali pagelbėti UAB „Finansų sprendimai“. Ši firma užsiima įmonių steigimu, pertvarkymu, pardavimu ir kt. „Finansų sprendimų“ profesionalūs darbuotojai gali greitai įregistruoti Jūsų įmonę, o Jūs tuo tarpu galėsite užsiimti kitais, galbūt ne mažiau svarbiais reikalais.

Juk ne visada ir vienas lauke – karys!

2012 m. vasario 27 d., pirmadienis

VšĮ steigimas: Ko reikia VšĮ steigimui

Viešoji įstaiga – tai visos nepelno organizacijos, kurių tikslas yra tenkinti viešuosius interesus, vykdant visuomenei naudingą veiklą. Ji turi teisę verstis bet kokia veikla, kuri yra susijusi su jos veiksmais ir neribojama įstatymų. VšĮ negali gauto pelno naudoti savo veiksmams, tačiau privalo jį panaudoti lėšas skyrusio žmogaus nurodytiems tikslams, (jei tokie tikslai nurodomi). 

Viešosios įstaigos steigėjai gali būti valstybės ar savivaldybės įstaigos, taip pat kiti asmenys, nesiekiantys pelno ir sudarę VšĮ steigimo sutartį (aktą). Jos steigėjų skaičius neribojamas, nes asmenys, nustatyta tvarka perdavę įnašą VšĮ, tampa jos dalininkais. 

VšĮ turi vadovą, bei dalininkų susirinkimą. Visuotiniame dalininkų susirinkime visi dalininkai turi balso teisę. 

Duomenys, reikalingi VšĮ steigimui: 

  • Steigėjų (kitaip – dalininkų) duomenys: vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas. Jei steigėjas – juridinis asmuo, reikalingas įmonės pavadinimas, kodas, adresas, direktoriaus, atstovaujančio įmonę, vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas. 
  • Būsimos VšĮ direktoriaus duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas). 
  • Būsimos VšĮ pavadinimas. 
  • Būsimos VšĮ adresas. 
  • Informacija apie būsimą veiklą. 
  • Informacija apie numatomus valdymo organus.

2012 m. vasario 23 d., ketvirtadienis

Įmonių pardavimas: Įmonės pirkimas – gera alternatyva?

Kiekvienam norisi turėti kažką savo: gyvenamąją vietą, automobilį... Tačiau yra žmonių, kurie neapsiriboja tik daiktais. Kai kas ima ir keičia savo gyvenimą iš esmės – įkuria verslą.

Savas verslas – gerai, tačiau tai ir didžiulė rizika. Galime remtis paprasta statistika. Buvo apskaičiuota, jog visiškai naujos įmonės per 2 metus 8 iš 10 subankrutuoja. O štai perpirktos ar pertvarkytos – 2 iš 10. Skirtumas didžiulis. Ir apie ką gi mes čia kalbame?

Apie tai, kad Jūs turite galimybę ne tik pradėti visiškai naują verslą nuo nulio, tačiau galite įsigyti jau egzistuojančią įmonę, kuri turi absoliučiai viską: klientų ratą, žinomą vardą, reikiamus dokumentus, sąskaitą banke, antspaudą... Su tokia įmone Jūs galite pradėti veiklą galite iškart.

Tačiau kartais nutinka, jog įsigydami įmonę, Jūs įsigyjate ir jos problemas, pavyzdžiui, skolas. Tam tikslui galite kreiptis į įmones, kurios pasiūlys Jums tinkamas į firmas, neturinčias jokių užslėptų problemų. Pavyzdžiui, firma „Finansų sprendimai“ užsiima ne tik naujų įmonių steigimu, bet ir vos per pusvalandį sutvarkys dokumentus, kurie reikalingi įmonės pirkimui. Specialistai užtikrina, jog Jūsų įsigyjama įmonė – visiškai „švari“, tad Jūsų nelaukia įvairios staigmenos.

Sakoma: „Kas nerizikuoja, tas negeria šampano“. Ir būtent šiam pasakymui labai tinka kitas: „Nežaisk su ugnimi, nes nudegsi“. O tokioje srityje kaip verslas galima nudegti itin skaudžiai.

2012 m. vasario 22 d., trečiadienis

Kad netrūktų žinių įmonės steigimui!

Kiekvienas žmogus nori būti pats sau šeimininkas. Ko gero, būtent šis dalykas dažnai ir pastumi savo įmonės steigimo link. O kad būtų lengviau, čia rasite naudingos informacijos apie dažniausiaipasirenkamas verslo organizavimo formas: UAB, VšĮ, , AB

Uždaroji akcinė bendrovė. Statusas – juridinis asmuo. Steigėjų – ne daugiau kaip 250. Akcininkų skaičius – ne daugiau kaip 250. Įstatinis kapitalas – ne mažesnis kaip 10 000Lt. Valdymas – visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba. Veikla – gali būti bet kokia, kurios nedraudžia įstatymas.

Akcinė bendrovė. Statusas – juridinis asmuo. Steigėjų ir akcininkų skaičius neribojamas. Įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 150 000Lt. Valdymas – visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba. Veikla – gali būti bet kokia, kurios nedraudžia įstatymas.

Individuali įmonė. Statusas – juridinis asmuo. Jos veikla gali būti bet kokia nedraudžiama įstatymo. Taikomi kur kas mažesni reikalavimai nei UAB ar AB, valdymas taip pat paprastesnis. Viena iš verslo organizavimo formų, kuria puikiai gali užsiimti ir vienas žmogus.

Viešoji įstaiga. Steigiama tam tikriems visuotiniams tikslams, nesiekiančiams pelno. Steigėjai – valstybės ar savivaldybės institucijos, taip pat pavieniai fiziniai asmenys. Steigėjų skaičius neribojamas. Valdymas – visuotinis dalininkų susirinkimas, VšĮ vadovas. Veiklų, kuriomis negali užsiimti VšĮ, sąrašas LR numatytas įstatymu.

Kad būtų lengviau įsteigti įmonę, naudingos informacijos galite rasti Swedbank internetinėje svetainėje arba UAB „Finansų sprendimai“, užsiimančios įmonių steigimu, tinklalapyje www.finansusprendimai.lt.

2012 m. vasario 20 d., pirmadienis

Juridinių asmenų atsiradimas ir pasibaigimas

Visi juridiniai asmenys yra steigiami ir likviduojami įvairiais būdais, kuriuos naudinga žinoti kiekvienam, pradedančiam savo verslą. 

Juridiniai asmenys steigiami šia tvarka (būdais): 
  • Potvarkine (viešieji juridiniai asmenys). 
  • Leidimine (norint įsteigti šį juridinį asmenį, reikalingas kompetetingos institucijos leidimas, pavyzdžiui, steigiant banką). 
  • Pareikštine–normatyvine (šių juridinių asmenų steigimas būna numatytas įstatymuose). 
  • Pareikštine (šiuo būdu steigiamos profsąjungos). 

Dažnai būna, jog įmonei gresia bankrotas. Tokiu atveju galimi du variantai: įmonės reorganizavimas arba likvidavimas. 

Juridinio asmens reorganizavimas – tai jo pertvarkymas be likvidavimo procedūros, kuris atliekamas: 
  • Skaidant įmonę. 
  • Jungiant įmonę. 
  • Keičiant įmonės rūšį ir statusą. 

Įmonės likviduojamos, kai: 
  • Pasibaigia jų veiklos terminas (savanorišku būdu). 
  • Ištinka bankrotas. 
  • Teismas priima sprendimą likviduoti įmonę už įstatymų pažeidimus.


2012 m. vasario 13 d., pirmadienis

Juridinių asmenų teisnumas, veiksnumas, rūšys

Dažnai galima išgirsti linksniuojant terminą „juridiniai asmenys“. Atrodo, kad apie jį žinome daug. Tačiau ar viską?

Juridiniai asmenys yra sukurti tam, kad fizinių asmenų grupės galėtų įgyvendinti savo interesus.

Pagrindiniai juridinių asmenų požymiai:
  • Organizacinis vieningumas.
  • Atskiras turtas.
  • Galėjimas savo vardu įgyti teises ir pareigas.
  • Turima savarankiška atsakomybė.

Juridinio asmens teisnumas (galėjimas turėti civilines teises ir pareigas) bei veiksnumas (galėjimas savo veiksmais įgyti teises ir susikurti pareigas) atsiranda tuo pačiu metu, o baigia galioti likvidavus įmonę.

Pagrindinės juridinių asmenų rūšys yra šios:
  • Viešieji.
  • Privatūs.

Viešieji juridiniai asmenys steigiami siekiant patenkinti viešuosius interesus. Tuo tarpu privatūs juridiniai asmenys steigiami asmeninių interesų poreikiu, siekiant pelno.

Juridiniai asmenys gali jungtis į bendrijas, korporacijas, tokias kaip kartelis, koncernas, konsorciumas, trestas, asociacija.

2012 m. vasario 6 d., pirmadienis

Įmonės steigimas

Įmonės steigimas – labai viliojantis, bet tuo pačiu ir rizikingas žingsnis Jūsų gyvenime. Taip, Jūs sukursite naujų darbo vietų, pagerinsite ekonominę būklę, tačiau vėlgi, taip bus tik tuo atveju, jei Jums viskas pavyks. Taigi prieš pradedant žingsniuoti, reikėtų viską gerai apsvarstyti. 

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių svajoja turėti nuosavą verslą. Tačiau motyvai visais laikais buvo panašūs: noras turėti savo pinigų, reguliuoti darbotvarkę, būti savarankišku, įgyvendinti idėją, susikurti darbo vietą... 

Versle nemažiau svarbu ne tik motyvai, bet ir pati idėja bei požiūris. Verslininkystę kažkuriuo aspektu būtų galima pavadinti sugebėjimu įžvelgti naudą ten, kur kiti mato tik trūkumus. Tuomet Jūs ir įgyjate tikrąjį pranašumą. 

Kaip įmonės vadovas, Jūs turite gebėti laiku spręsti iškilusias problemas, greitai adaptuotis ir ieškoti naujovių. Visada atsižvelkite į savo vartotoją ir ištirkite jį: ko jam reikia? Kas jį domina? Kuo galėčiau nustebinti? Kaip tai galėčiau padaryti geriau ar greičiau nei mano konkurentas? 

Konkurentai ne mažiau svarbūs: atkreipkite dėmesį į jų reklamavimosi būdus, į tai, kaip jie pritraukia potencialius klientus, kokie jų produkcijos ypatumai. 

Žinoma, visada geriausia ateiti į rinką su visiškai nauju produktu. Kai kas gali teigti, jog tai – didesnė rizika, tačiau taip nėra: tie, kurie turi naują idėją, yra produktyvesni. Juk kam reikia dar vienos firmos, kuri parduoda tokią kosmetiką ar teikia remonto paslaugas kaip ir dar 50 kitų, jau seniau veikiančių ir turinčių savo klientų ratą, įmonių? 

Kurti verslą ar ne – čia jau Jūsų pasirinkimas. Tačiau visuomet turėtumėte į viską žiūrėti ryžtingai: neįgyvendinti norai sukelia depresijąir sugadina gyvenimą labiau nei kas kitas.

2012 m. vasario 1 d., trečiadienis

Bankrotas

Bankrotas – tai nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bakroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka. 

Įmonės nemokumas – tai būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų, pavyzdžiui, nemoka skolų, neatlieka darbų, o pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašytos turto vertės. 


Kreditoriai – tai fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys teisę reikalauti iš įmonės įvykdyti prievoles ir įsipareigojimus; taip pat tai gali būti teismo paskirtas fizinis ar juridinis asmuo, kuris turi teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas, šią teisę įgijęs bankroto įstatymo ir su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų tvarka. 

Tarp kreditorių ir įmonės kartais gali būti sudaroma taikos sutartis – tai susitarimas tęsti įmonės veiklą, kai įmonė prisiima tam tikrus įsipareigojimus, o kreditoriai sutinka atidėti, sumažinti arba atsisakyti kai kurių reikalavimų. 

Dažniausiai taikomi bankroto būdai yra šie: 
  • Teismo tvarka. 
  • Neteismine tvarka. 

Gali būti taikomas ir supaprastintas bankroto variantas. Tai teismo tvarka vykdomos įmonės bankroto procedūros, kai įmonė neturi turto arba jo nepakanka teismo ir administravimo išlaidoms apmokėti.