2012 m. vasario 29 d., trečiadienis

Įmonės registravimas: Žingsniai įmonės registravimo link

Nusprendėte įkurti nuosavą verslą? Puikus sprendimas, bet jis tuo pačiu reikalauja ir daug atsakomybės, kantrybės bei žinių. Ir kalbu ne tik apie įmonės valdymą: juk viskas turi pradžią. Taigi pirmas Jūsų galvos skausmas bus įmonės registravimas.

Gerai, jei tai Jūs darote nebe pirmą kartą, tuomet tikrai nesusidursite su problemomis. O jei Jums ši sritis visiškai nauja? Štai keletas pagalbininkų, kurie tikrai pravers!

Pirmiausia, JAR atmintinė. Paklausite, kas tai? Nieko sudėtingo: tai juridinio asmens registravimo atmintinė. Apsilankę „Registrų centro“ internetinėje svetainėje, rasite JAR atmintinę: turėsite atsakyti vos į du paprastus klausimus apie Jūsų steigiamą įmonę ir gausite viską nuo A iki Z – kaip steigti įmonę, kokie dokumentai reikalingi ir t.t.

Taigi atmintinė Jums tikrai pravers. O pačiame procese gali pagelbėti UAB „Finansų sprendimai“. Ši firma užsiima įmonių steigimu, pertvarkymu, pardavimu ir kt. „Finansų sprendimų“ profesionalūs darbuotojai gali greitai įregistruoti Jūsų įmonę, o Jūs tuo tarpu galėsite užsiimti kitais, galbūt ne mažiau svarbiais reikalais.

Juk ne visada ir vienas lauke – karys!

2012 m. vasario 27 d., pirmadienis

VšĮ steigimas: Ko reikia VšĮ steigimui

Viešoji įstaiga – tai visos nepelno organizacijos, kurių tikslas yra tenkinti viešuosius interesus, vykdant visuomenei naudingą veiklą. Ji turi teisę verstis bet kokia veikla, kuri yra susijusi su jos veiksmais ir neribojama įstatymų. VšĮ negali gauto pelno naudoti savo veiksmams, tačiau privalo jį panaudoti lėšas skyrusio žmogaus nurodytiems tikslams, (jei tokie tikslai nurodomi). 

Viešosios įstaigos steigėjai gali būti valstybės ar savivaldybės įstaigos, taip pat kiti asmenys, nesiekiantys pelno ir sudarę VšĮ steigimo sutartį (aktą). Jos steigėjų skaičius neribojamas, nes asmenys, nustatyta tvarka perdavę įnašą VšĮ, tampa jos dalininkais. 

VšĮ turi vadovą, bei dalininkų susirinkimą. Visuotiniame dalininkų susirinkime visi dalininkai turi balso teisę. 

Duomenys, reikalingi VšĮ steigimui: 

  • Steigėjų (kitaip – dalininkų) duomenys: vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas. Jei steigėjas – juridinis asmuo, reikalingas įmonės pavadinimas, kodas, adresas, direktoriaus, atstovaujančio įmonę, vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas. 
  • Būsimos VšĮ direktoriaus duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas). 
  • Būsimos VšĮ pavadinimas. 
  • Būsimos VšĮ adresas. 
  • Informacija apie būsimą veiklą. 
  • Informacija apie numatomus valdymo organus.

2012 m. vasario 23 d., ketvirtadienis

Įmonių pardavimas: Įmonės pirkimas – gera alternatyva?

Kiekvienam norisi turėti kažką savo: gyvenamąją vietą, automobilį... Tačiau yra žmonių, kurie neapsiriboja tik daiktais. Kai kas ima ir keičia savo gyvenimą iš esmės – įkuria verslą.

Savas verslas – gerai, tačiau tai ir didžiulė rizika. Galime remtis paprasta statistika. Buvo apskaičiuota, jog visiškai naujos įmonės per 2 metus 8 iš 10 subankrutuoja. O štai perpirktos ar pertvarkytos – 2 iš 10. Skirtumas didžiulis. Ir apie ką gi mes čia kalbame?

Apie tai, kad Jūs turite galimybę ne tik pradėti visiškai naują verslą nuo nulio, tačiau galite įsigyti jau egzistuojančią įmonę, kuri turi absoliučiai viską: klientų ratą, žinomą vardą, reikiamus dokumentus, sąskaitą banke, antspaudą... Su tokia įmone Jūs galite pradėti veiklą galite iškart.

Tačiau kartais nutinka, jog įsigydami įmonę, Jūs įsigyjate ir jos problemas, pavyzdžiui, skolas. Tam tikslui galite kreiptis į įmones, kurios pasiūlys Jums tinkamas į firmas, neturinčias jokių užslėptų problemų. Pavyzdžiui, firma „Finansų sprendimai“ užsiima ne tik naujų įmonių steigimu, bet ir vos per pusvalandį sutvarkys dokumentus, kurie reikalingi įmonės pirkimui. Specialistai užtikrina, jog Jūsų įsigyjama įmonė – visiškai „švari“, tad Jūsų nelaukia įvairios staigmenos.

Sakoma: „Kas nerizikuoja, tas negeria šampano“. Ir būtent šiam pasakymui labai tinka kitas: „Nežaisk su ugnimi, nes nudegsi“. O tokioje srityje kaip verslas galima nudegti itin skaudžiai.

2012 m. vasario 22 d., trečiadienis

Kad netrūktų žinių įmonės steigimui!

Kiekvienas žmogus nori būti pats sau šeimininkas. Ko gero, būtent šis dalykas dažnai ir pastumi savo įmonės steigimo link. O kad būtų lengviau, čia rasite naudingos informacijos apie dažniausiaipasirenkamas verslo organizavimo formas: UAB, VšĮ, , AB

Uždaroji akcinė bendrovė. Statusas – juridinis asmuo. Steigėjų – ne daugiau kaip 250. Akcininkų skaičius – ne daugiau kaip 250. Įstatinis kapitalas – ne mažesnis kaip 10 000Lt. Valdymas – visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba. Veikla – gali būti bet kokia, kurios nedraudžia įstatymas.

Akcinė bendrovė. Statusas – juridinis asmuo. Steigėjų ir akcininkų skaičius neribojamas. Įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 150 000Lt. Valdymas – visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba. Veikla – gali būti bet kokia, kurios nedraudžia įstatymas.

Individuali įmonė. Statusas – juridinis asmuo. Jos veikla gali būti bet kokia nedraudžiama įstatymo. Taikomi kur kas mažesni reikalavimai nei UAB ar AB, valdymas taip pat paprastesnis. Viena iš verslo organizavimo formų, kuria puikiai gali užsiimti ir vienas žmogus.

Viešoji įstaiga. Steigiama tam tikriems visuotiniams tikslams, nesiekiančiams pelno. Steigėjai – valstybės ar savivaldybės institucijos, taip pat pavieniai fiziniai asmenys. Steigėjų skaičius neribojamas. Valdymas – visuotinis dalininkų susirinkimas, VšĮ vadovas. Veiklų, kuriomis negali užsiimti VšĮ, sąrašas LR numatytas įstatymu.

Kad būtų lengviau įsteigti įmonę, naudingos informacijos galite rasti Swedbank internetinėje svetainėje arba UAB „Finansų sprendimai“, užsiimančios įmonių steigimu, tinklalapyje www.finansusprendimai.lt.

2012 m. vasario 20 d., pirmadienis

Juridinių asmenų atsiradimas ir pasibaigimas

Visi juridiniai asmenys yra steigiami ir likviduojami įvairiais būdais, kuriuos naudinga žinoti kiekvienam, pradedančiam savo verslą. 

Juridiniai asmenys steigiami šia tvarka (būdais): 
  • Potvarkine (viešieji juridiniai asmenys). 
  • Leidimine (norint įsteigti šį juridinį asmenį, reikalingas kompetetingos institucijos leidimas, pavyzdžiui, steigiant banką). 
  • Pareikštine–normatyvine (šių juridinių asmenų steigimas būna numatytas įstatymuose). 
  • Pareikštine (šiuo būdu steigiamos profsąjungos). 

Dažnai būna, jog įmonei gresia bankrotas. Tokiu atveju galimi du variantai: įmonės reorganizavimas arba likvidavimas. 

Juridinio asmens reorganizavimas – tai jo pertvarkymas be likvidavimo procedūros, kuris atliekamas: 
  • Skaidant įmonę. 
  • Jungiant įmonę. 
  • Keičiant įmonės rūšį ir statusą. 

Įmonės likviduojamos, kai: 
  • Pasibaigia jų veiklos terminas (savanorišku būdu). 
  • Ištinka bankrotas. 
  • Teismas priima sprendimą likviduoti įmonę už įstatymų pažeidimus.


2012 m. vasario 13 d., pirmadienis

Juridinių asmenų teisnumas, veiksnumas, rūšys

Dažnai galima išgirsti linksniuojant terminą „juridiniai asmenys“. Atrodo, kad apie jį žinome daug. Tačiau ar viską?

Juridiniai asmenys yra sukurti tam, kad fizinių asmenų grupės galėtų įgyvendinti savo interesus.

Pagrindiniai juridinių asmenų požymiai:
  • Organizacinis vieningumas.
  • Atskiras turtas.
  • Galėjimas savo vardu įgyti teises ir pareigas.
  • Turima savarankiška atsakomybė.

Juridinio asmens teisnumas (galėjimas turėti civilines teises ir pareigas) bei veiksnumas (galėjimas savo veiksmais įgyti teises ir susikurti pareigas) atsiranda tuo pačiu metu, o baigia galioti likvidavus įmonę.

Pagrindinės juridinių asmenų rūšys yra šios:
  • Viešieji.
  • Privatūs.

Viešieji juridiniai asmenys steigiami siekiant patenkinti viešuosius interesus. Tuo tarpu privatūs juridiniai asmenys steigiami asmeninių interesų poreikiu, siekiant pelno.

Juridiniai asmenys gali jungtis į bendrijas, korporacijas, tokias kaip kartelis, koncernas, konsorciumas, trestas, asociacija.

2012 m. vasario 6 d., pirmadienis

Įmonės steigimas

Įmonės steigimas – labai viliojantis, bet tuo pačiu ir rizikingas žingsnis Jūsų gyvenime. Taip, Jūs sukursite naujų darbo vietų, pagerinsite ekonominę būklę, tačiau vėlgi, taip bus tik tuo atveju, jei Jums viskas pavyks. Taigi prieš pradedant žingsniuoti, reikėtų viską gerai apsvarstyti. 

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių svajoja turėti nuosavą verslą. Tačiau motyvai visais laikais buvo panašūs: noras turėti savo pinigų, reguliuoti darbotvarkę, būti savarankišku, įgyvendinti idėją, susikurti darbo vietą... 

Versle nemažiau svarbu ne tik motyvai, bet ir pati idėja bei požiūris. Verslininkystę kažkuriuo aspektu būtų galima pavadinti sugebėjimu įžvelgti naudą ten, kur kiti mato tik trūkumus. Tuomet Jūs ir įgyjate tikrąjį pranašumą. 

Kaip įmonės vadovas, Jūs turite gebėti laiku spręsti iškilusias problemas, greitai adaptuotis ir ieškoti naujovių. Visada atsižvelkite į savo vartotoją ir ištirkite jį: ko jam reikia? Kas jį domina? Kuo galėčiau nustebinti? Kaip tai galėčiau padaryti geriau ar greičiau nei mano konkurentas? 

Konkurentai ne mažiau svarbūs: atkreipkite dėmesį į jų reklamavimosi būdus, į tai, kaip jie pritraukia potencialius klientus, kokie jų produkcijos ypatumai. 

Žinoma, visada geriausia ateiti į rinką su visiškai nauju produktu. Kai kas gali teigti, jog tai – didesnė rizika, tačiau taip nėra: tie, kurie turi naują idėją, yra produktyvesni. Juk kam reikia dar vienos firmos, kuri parduoda tokią kosmetiką ar teikia remonto paslaugas kaip ir dar 50 kitų, jau seniau veikiančių ir turinčių savo klientų ratą, įmonių? 

Kurti verslą ar ne – čia jau Jūsų pasirinkimas. Tačiau visuomet turėtumėte į viską žiūrėti ryžtingai: neįgyvendinti norai sukelia depresijąir sugadina gyvenimą labiau nei kas kitas.

2012 m. vasario 1 d., trečiadienis

Bankrotas

Bankrotas – tai nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bakroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka. 

Įmonės nemokumas – tai būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų, pavyzdžiui, nemoka skolų, neatlieka darbų, o pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašytos turto vertės. 


Kreditoriai – tai fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys teisę reikalauti iš įmonės įvykdyti prievoles ir įsipareigojimus; taip pat tai gali būti teismo paskirtas fizinis ar juridinis asmuo, kuris turi teisę teikti įmonių bankroto administravimo paslaugas, šią teisę įgijęs bankroto įstatymo ir su jo įgyvendinimu susijusių teisės aktų tvarka. 

Tarp kreditorių ir įmonės kartais gali būti sudaroma taikos sutartis – tai susitarimas tęsti įmonės veiklą, kai įmonė prisiima tam tikrus įsipareigojimus, o kreditoriai sutinka atidėti, sumažinti arba atsisakyti kai kurių reikalavimų. 

Dažniausiai taikomi bankroto būdai yra šie: 
  • Teismo tvarka. 
  • Neteismine tvarka. 

Gali būti taikomas ir supaprastintas bankroto variantas. Tai teismo tvarka vykdomos įmonės bankroto procedūros, kai įmonė neturi turto arba jo nepakanka teismo ir administravimo išlaidoms apmokėti.